To Be Trader

ראשי » סקירות » מדד המעו"ף 01/06/13

מדד המעו"ף 01/06/13

קטגוריות

מודעות פרסומת

תא 25

עוד שבוע עבר עלינו ,שבוע שהסתיים בפקיעה . כמו שהערכתי בסקירה משבוע שעבר , הפקיעה לא הביאה איתה איזה שהיא דרמה והייתה בתוך הגבולות שכתבתי.  למרות שיום המסחר האחרון התאפיין בירידות ,אך בסופו של דבר הגיעו הקונים והצליחו לעלות את השוק ולסגור אותו מעל שער הפקיעה. כמובן שבמהלך השבוע הייתה הורדת ריבית נוספת ,ושוק האג"ח שממילא מגיב בחריפות  לכל התפתחות כזאת או אחרת הגיב בירידות חדות, ורוב הסיכויים שהכסף שיצא משם מחפש כרגע את דרכו לאפיק מנייתי מכוון שאין כרגע אלטרנטיבה ראויה. נתונים של תעסוקה ועליה באבטלה לא כל כך השפיעו במבחן התוצאה ובסופו של דבר,מדד המעו"ף הוסיף לערכו עוד 1.37% השבוע תוך כדי שהוא שוב פעם מייצר לחץ על 1240 נקודות.

מבחינה טכנית , ב14 ימים אחרונים אנחנו עדים למגמה מינורית עולה ,מערכת של שפלים ושיאים ברורים. בהסתכלות על פני חצי שנה אחרונה ניתן לזהות שלמרות הדשדוש מדד המעו"ף נמצא במערכת שפלים עולים ,והצליח להוסיף לערכו כמעט 6% .נכון ,זה ממש מעט ביחס למדדים מובילים ,אבל זאת עדיין עליה. רמת 1220 הפכה להיות ה1200 חדשה ומשמשת כרגע כי תמיכה .המעו"ף נמצא בתוך משולש עולה ושוב פעם מייצר לחץ על 1240. הממוצעים מראים על מגמת עליה ברורה , יש דמיון מסוים בין  מה שקרה בספטמבר 2012 לבין התמונה שמתבהרת עכשיו . גם אז היה דשדוש במשך כמה חודשים , שהתאפיין בשפלים עולים ,ולחץ על רמות 1100-1120 ,שבסופו של דבר נפרצו והביאו מהלך חזק שנעצר ב1240. מאז השוק לא ירד אלה הלך הצידה. הדבר המעניין בהשוואה הוא שבזמן שזה קרה ,השוק אמריקאי נעצר והיה בדשדוש לפני התיקון. נכון לעכשיו,מבחינה טכנית אני רואה המשך עליה וניסיון פריצה נוסף על רמת 1240-1250. כמובן שכל עוד קו המגמה במשולש העולה נשמר ,הסבירות לפריצה כזאת היא גבוהה.   

מה בעיה בניתוח הטכני? ניתוח טכני מנתח לאחור ,ועל סמך הנתונים האלה מנסה לחזות את העתיד. כל התמונה שציירתי כאן היא נכונה ועדכנית ליום חמישי האחרון לשעה 16:30 והיא לא לוקחת בחשבון התפתחויות שקרו לאחר סגירת המסחר באחד העם. לדוגמה ,מלאנוקס שלה משקל מכובד במדד המעו"ף . מלאנוקס מודיעה על החלטה למחוק את המניות שלה מהמסחר באחד העם ולהישאר אך ורק בארצות הברית. כמובן שיש לזה משמעות מבחינת המעו"ף ,במיוחד שהיא התרסקה שוב ביום שישי האחרון בניו ורק וחוזרת עם פער ארביטרז' מעל 7% .את זה גרף לא ידע לצפות בכלל . זב נשמע רע ,אבל,ברוב המקרים ,כפי שכבר היינו עדים להם עם מלאנוקס, היה ויסות דרך הבנקים ומניות נוספות בעלות משקל במדד על השפעת מלאנוקס ,וגם אם היו ירידות בסופו של יום אלה היו ירידות מנוריות. להערכתי יקרה ככה גם הפעם. הבנקים נראים כרגע במצב מצוין ,פועלים התייצב מעל 1700 ,לאומי ביום חמישי מחק את כל הירידות שהיו לו באותו יום ,ולהערכתי בנקים יהיו חלק מאוד מרכזי במהלך ויסות . כמובן שיש גם את כיל ,קבוצת דלק שבהחלט ירכזו עניין לדעתי. אישית ,אני לא צופה השפעה דרמתית לאירועי מלאנוקס בשבוע הקרוב. הריבית ,נמוכה ,הכסף ימשיך לזרום למניות ,אנחנו כבר עדים למחזורים שמתחילים לעלות ,אומנם לא בצורה דרמטית ,אך עדיין . הסיפור של אבטלה לא היה הפתעה לאף אחד,אבל עדיין לדעתי יצטרכו לחפש פתרון לזה בצורת עידוד מעסיקים בצורה כזאת או אחרת ונסיון למשוך חברות זרות לפעול כאן .ברור שזה לא יקרה כבר השבוע ,אבל לדעתי זה יהיה הכיוון.

השווקים בארצות הברית נמצאים כרגע בתיקון ,לדעתי זה תיקון בריא . האמירה של ברננקי עשתה את האפקט שלה ,וקטע את המהלך הארוך של עליות. ביום חמישי התפרסמו נתוני תעסוקה לא טובים וזה גרם לעליות בארצות הברית,מכוון שזה מקטין את הסיכוי להפסקת תוכנית הרכישה. לדעתי השבוע הקרוב בארצות הברית יהיה תחת סימן של התוכנית הזאת ,ולקראת סוף השבוע נראה חזרה לעליות. כמובן פרסום שלילי נוסף של נתוני תעסוקה רק יגדיל את הסיכוי שתוכנית הרכישות לא תבוטל. ביחס לשוק המקומי ,כפי שאמרתי בעבר ,אין כמעט קורולציה בין מדד המעו"ף לבין המדדים בחול, ובדרך כלל הפער הזה נסגר בדיליי. ככה זה כרה גם בעליות של 2012 , בזמן שמדדי העולם היו בתיקון ,מדד המעו"ף פרץ את  1120 והגיע במהירות ל1240. גם הפעם אני מעריך שהוא יקח חלק אקטיבי בסגירת הפער הזה.

בשורה תחתונה ,אני מעריך ,שמדד המעו"ף ימשיך השבוע להתנהל בתוך משולש העולה,והלחץ על רמת 1240 יגבר. אישית אני לא רואה כרגע התפרקות במדד ,וגם אם תהיה איזה שהיא ירידה אני מעריך שזה יהיה בגבולות 1220-1225  שאחרי זה יהיה ניסיון עליות נוסף.

כל הנכתב כאן הינו דעה אישית של הכותב ,ובשום פנים ואופן לא המלצה לביצוע שום פעולת מסחר.

שיהיה לכולנו שבוע טוב 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: